O naší dílně

Dílna je nově vybudovaná (prosinec 2022), jako součást rodinného domu na okraji zámeckého parku v Dobroslavicích (10 minut autem z Ostravy, dostupná také MHD). Má bezbariérový vstup, vlastní WC. Dílna je plně vybavená pro tvorbu keramiky (stůl pro 12 lidí, 3 hrnčířské kruhy, široká paleta glazur, engob, barvítek, různé druhy hlíny, 2 vypalovací pece, drobné nářadí, válcovací stůl na výrobu keramických plátů, sádrové formy...).

Pro dokonalou pohodu je k dispozici také kuchyňka s kávovarem. V teplém počasí si kávu můžete vychutnat před dílnou u stolečku a těšit se u toho výhledem na krásy okolí (les, park, sousedící starý platan). Společnost dělá také parta kachen - indických běžců, která chodí návštěvníky kontrolovat přes okno.


Vedoucí kurzů

Mgr. art. Soňa Klapetková 


Jsem keramička (ŠUP J. Vydru v Bratislavě, obor Keramický design) a z vysoké školy restaurátorka sochy se zaměřením na restaurování keramiky (Vysoká škola výtvarných umení v Bratislavě, Katedra restaurování). Mám víceletou praxi v oboru restaurování z Varšavy, ze Slovenska i zkušenosti s restaurováním keramiky ve vysokých nadmořských výškách Himaláje (klášter Diskit 3400 m.n.m.). Učila jsem keramiku také studenty na střední umělecké škole. Momentálně se věnuji vlastní Dílně Radost, kde pořádám kurzy keramiky a tvoření pro děti i dospělé. Od malička mně zajímají různé výtvarné techniky a tvoření všeho druhu. Není mi cizí šití oblečení, bot, nebo výroba domácí kosmetiky. Také je mi blízká ekologie a udržitelnost v každodenním fungování.

© 2022 Tvoříme v Radosti
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!